Jakimi metodami najlepiej reklamować swój zespół muzyczny?

Dzisiaj jest tak naprawdę dużo prościej się wybić z własnym zespołem, aniżeli wcześniej. Naturalnie rozchodzi się o taki zespół, który jakby nie patrzeć coś tam sobą reprezentuje. Bo wiadomo – jeżeli jesteśmy najzwyklejszymi amatorami, pewnie nie zrobimy kariery. Chociaż tak naprawdę funkcjonuje sporo zespołów, które w zasadzie nic interesującego sobą nie reprezentują. Wspaniale, że jednak porządni muzycy, jeśli bardzo się postarają, są w stanie zrobić niemałą karierę, odnieść upragniony sukces. Kiedyś słynny Andy Warhol rzekł, iż każdy zasługuje na pięć minut sławy.

Pewnie ciężko o odniesienie sukcesu na miarę chociażby takich grup jak Budka Suflera , trudno obecnie stworzyć taki zespół, który trafia ze swoją muzyką do niemal wszystkich, lecz to i tak jeszcze nie oznacza, że kariera jest nierealne. Dobra, to jak działać? Niesamowicie istotne jest choćby to, aby nagrać przynajmniej kilka dobrych utworów. Dobrym wyjściem jest wysłanie ich do znanych krytyków muzycznych, znawców, którzy chętnie oszacowaliby nasz talent. Naturalnie nie we wszystkich jest tak, iż znana persona będzie pragnęła nas odsłuchać, ale trzeba próbować.

koncert

Autor: -ted
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba również reklamować własny zespół w różnego rodzaju społecznościówkach. Zwłaszcza godnym uwagi jest Facebook – doskonałe narzędzie do chociażby kontaktu z własnymi miłośnikami. Godne wielkiego zainteresowania jest również to by jak najczęściej dawać koncerty, zapewne darmowe, ale czy to taki kłopot? Jeżeli zespół będzie cechował się dobrym poziomem, znacząco zwiększamy szanse, że ktoś w ogóle nas zaprosi. No cóż, nie można powiedzieć, że początku zespołów muzycznych są łatwe. Później będzie lepiej bądź gorzej. To wszystko zależy od tego jak będzie się toczyła kariera naszego zespołu.

W wielkim błędzie są tacy muzycy, którzy chociażby minimalnie deprecjonują ogromne znaczenie Youtube. Przecież nie ma obecnie bardziej popularnego miejsca z piosenkami, niż Youtube! W wielu przypadkach muzycy, którzy zamieścili swoje amatorskie piosenki, po pewnym czasie dostrzegli, iż wielce pomocne są tego typu strony, ponieważ wreszcie zdobyli satysfakcjonującą popularność. Czyli postarajmy się zrobić karierę, spowodować, że takie zespoły jak chociażby coma wreszcie zostaną zastąpione przez równie wspaniałych muzyków.