Mata edukacyjna i kołyska na start. Zabawki edukacyjne dla niemowlęcia

Maty edukacyjne to zabawki, które są doskonałe już dla trzymiesięcznego malucha. Pełnią one doskonałą funkcję zabawek edukacyjnych, ponieważ ich zadanie polega na pobudzeniu zmysłów malucha zarówno słuchu, dotyku jak i wzroku.

Maty te posiadają tzw. pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki.

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Maty edukacyjne są dostępne w różnych kształtach np. koła, kwadratu czy prostokąta, ale najważniejsze jest to, aby miały odpowiedni rozmiar. Maluch musi mieć odpowiednią ilość miejsca, by nie miało problemów ze swobodnym obracaniem się i przekręcaniem na niej. Warto też zwrócić uwagę na to, by kupowana przez nas mata była wykończona miękkimi poduszeczkami na obrzeżach . Ważne jest również to, aby taką matę można było w szybki i łatwy sposób złożyć jak i rozłożyć.

Masz ochotę rozszerzyć swą wiedzę na podobny temat? Namawiamy zatem do przejścia do kolejnej witryny. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (https://www.varsovia.edu.pl/).

Dzięki takim matom dzieci dobrze się rozwijają. Łóżeczko czy kołyska?Również pozytywny wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Kołysanie maluszka w przód, w tył i na boki aktywizuje układ przedsionkowy mózgu niemowlęcia, a to przekłada się na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową sylwetkę ciała. Mając na uwadze powyższe korzyści płynące ze stosowania kołyski warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia dziecka używać kołyskę zamiast łóżeczka.

Do takiej kołyski należy dobrać odpowiedni materac. Powinien on być wykonany z dobrej jakości materiałów syntetycznych, być odpowiednio twardy oraz powinien być dobrze dobrany do rozmiarów kołyski. Dobrze, jeśli materacyk jest w komplecie z wodoodpornym pokrowcem. Dzięki temu mocz dziecka, który może przedostać się z pieluszki, nie pomoczy materaca.
Wygodne kołyski dla niemowląt jak każde wyposażenie pokoiku dziecka, mogą mieć zarówno zalety jak i wady. Chyba największą wadą jest to, że kołyski te mają krótki okres użytkowania. Kolejną wadą jest to, że nie należą one do najtańszych, cena jest zazwyczaj wysoka. Przedział cenowy za kołyskę to od około 200 zł do nawet tysiąca złotych. Ale czego nie robi się dla najlepszego rozwoju naszego ukochanego dziecka. Maluszki kochają kołysanie. Takie monotonne ruchy bardzo szybko i skutecznie je usypiają. Poza tym wiele badańwielu naukowców pokazuje, że kołyski naprawdę mają świetny wpływ na rozwój dziecka.