W jaki sposób zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka?

W dzisiejszych czasach zasadniczo dbamy o swoje dzieci.Naturalnie nie chcę napisać, że niegdyś mamy były jakoś wyrodne, ale fakty są takie, że bardzo rzadko podążaliśmy za ciekawymi nowinkami, dzięki to którym dzieci mają okazję być mądrzejsze. Ostatnio zaznajomiłem się z badaniami, wedle których młodzi są bardziej inteligentni, aniżeli ich rodzice oraz dziadkowie. Zwykło się mówić, że aktualna młodzież jest głupia, a tu proszę – nie jest tak źle. Jak w takim razie obecny rodzic jest w stanie dbać o rozwój własnego dziecka?

dziecko

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest na ten przykład leżaczek dla niemowląt. Dzieciaki uwielbiają dobrze się bawić, a więc będą mogły się bawić, lecz również w znacznym stopniu zmienić własny umysł. Takie są fakty! Jednakże nic na siłę. Można zaryzykować twierdzenie, iż w bardzo wielu przypadkach nasza sytuacja jest taka, że jeżeli chcemy rozwinąć dziecko, to niejako automatycznie wciskamy w nie wszelkiej maści teorie. Np. teorię, która mówi, że granie na pianinie to kapitalna sprawa – może tak jest, ale nie zawsze – pomocne źródła.

Moim skromnym zdaniem sytuacja jest taka, że zabawki edukacyjne dla 3 latka – na przykład, muszą być interesujące, a dopiero później pouczające. To spowoduje, iż nasze dziecko nie będzie mieć awersji do powiększania wiedzy. Wystarczy zapytać psychologów, co myślą odnośnie takowych metod wychowawczych. Chcę również trochę wspomnieć, że kiedy nasze dziecko ma dopiero kilka lat, jest w tym okresie niesamowicie chłonne. A więc – jeżeli zapiszemy je do przedszkola, w którym nauczają angielskiego, to zapewne po niedługim czasie zauważymy, iż będzie kapitalnie nawijało w owym języku. Zero przesady.

Chyba nie muszę do tego wspominać, że tacy rodzice, którzy boją się tego, iż później będą musiały rozmawiać z własną pociechą w języku angielskim, są w wielkim błędzie? Mój chrześniak dzięki tak naprawdę moim poradom nie ma najmniejszego kłopotu z angielskim. Pewnie przedszkole nie spowoduje, iż potem będzie znał ten język na tip top, ale jeśli będzie się starał, zapewne nie będzie ledwo dukał w tym języku. W takim razie – gorąco polecam to, abyś zadbał o odpowiedni rozwój własnego dziecka. W końcu inteligentne dziecko to dużo radości. I profitów. Nie można o tym zapominać.