Na zakupach – akcesoria dziecięce

Malutkie dziecko w mieszkaniu wymaga mnóstwa przygotowań. Aranżujemy maluchowi przestrzeń, kupujemy ciuszki, zabawki i meble, lecz na tym nie koniec. Należy pamiętać, że maluch rośnie i kilka dodatkowych rzeczy będziemy musieli jeszcze za niedługi czas zakupić. Będzie to na przykład krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Zalety krzesełka do karmienia

Oczywiście na początku, kiedy karmimy malucha piersią czy butelką nie warto go kupować, bo tylko będzie zbierało kurz i zawadzać. Jednak w chwili, gdy nasza pociecha już sama siedzi i zaczyna jeść też inne produkty poza mlekiem, zakup takiego krzesełka wiele ułatwia. Po pierwsze, dziecko jest w nim bezpieczne.

Dodatkowe informacje o tym obszarze tematycznym zdobędziesz w różnorodnych serwisach, ale znacząca witryna (https://placezabaw.com.pl/) jest jedynie jedna! Zweryfikuj

Naturalnie trzeba kupić stabilne krzesełko dobrej jakości, najlepiej przetestowane. Ważne, by miało dobrze wyprofilowane siedzisko i ewentualnie szelki, które są dodatkowym zabezpieczeniem.

Krzesełko do karmienia (www) to również komfort dla rodziców. Nasza pociecha siedzi blisko nas, przy stole, lecz ponieważ ma swój niewielki blat nie trzeba się obawiać, że ściągnie ze stołu serwetę czy zastawę. Dodatkowo, blat i wszystkie inne części krzesełka są łatwe do umycia, zatem naszemu maluchowi nic nie zagraża.

Zabawki dla malucha

Inna sprawa to zabawki. Również powinny być dostosowane do wieku i etapu rozwojowego naszego maleństwa. To oczywiste, że skomplikowanych przedmiotów z niewielkimi częściami nie podarujemy malutkiemu dziecku. Naszemu maluchowi zmieniają się gusta. W wieku około dwóch, trzech lat chłopcy pragną mieć do zabawy pojazdy, a dziewczynki wózki dla lalek (więcej). Naturalnie nie ma reguły. Nie należy ograniczać naszej pociechy. Jeżeli nasza mała, słodka córeczka ni z tego ni z owego zacznie domagać się sterowanego ogromnego terenowego samochodu – kupmy jej go. Widocznie coś w tym akurat samochodzie ją zainteresowało. Podobnie jest z chłopcami . Jeśli mocno chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto się przeciwstawiać. Przecież chcemy, aby nasze dziecko rozwijało się w wielu kierunkach.

Nie wolno zapomnieć, że najważniejsze w zabawkach jest bezpieczeństwo. Sprawdzajmy dla dzieci od którego roku życia są przeznaczone, gdzie zostały zrobione i czy są z nieszkodliwych komponentów. Wysokiej jakości zabawki zawsze mają certyfikaty.